Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 


Úvod » Dřevěný štípaný šindel » Impregnace šindele

Dřevěný štípaný šindel / Impregnace šindele

 

Ochrana šindele

Firma Drdlík vyrábí dřevěný štípaný šindel, jako ideální ekologickou krytinu na pokrývání lidových a památkových staveb.

Správně ošetřené šindel může sloužit desítky let. Vyplatí se proto věnovat se jeho účinné ochraně před napadením škůdci a před dalšími riziky. Poznejte naše možnosti impregnace šindele, díky kterým můžeme dřevo účinně chránit.

 

Postup impregnace

Vyrobený šindel se nechá přirozeně vyschnout. Před montáží je provedena impregnace máčením v chemickém roztoku BOCHEMIT QB Profi a to po dobu 24 hodin, což zvýší jeho životnost. Po impregnaci se nechá šindel opět vyschnout. Pokládat na střechu se dá pouze vyschlý šindel.

 

Je několik technologických postupů impregnace šindele:

A, tlakovakuově v roztoku Wolmanit CX-10

B, máčením do roztoku Bochemit QB Profi

Šindel s tlako-vakuovou impregnací je nutno včas předem objednat, aby mohl šindel opět vyschnout.


Šindel modřínový a smrkový

Smrkový šindel

Smrkový šindel se musí impregnovat proti biotickým a klimatickým vlivům chemickými látkami - impregnací. Zpomalí se tak i přirozená degradace dřevní hmoty. Na výběr máme několik technologických postupů impregnace šindele.

Modřínový šindel

Modřínový šindel se neimpregnuje. Je velmi odolný proti povětrnostním vlivům, díky specifickému složení smůly obsažené ve dřevě

 

Druhy impregnace

Tlakovakuová impregnace

Cílem moderní ochrany dřeva je maximální možná ochrana dřeva při minimální zatížení životního prostředí. Jistou ochranu - bez použití solí chromu a přesto velmi účinnou - poskytuje ochranný přípravek na dřevo, aplikovatelný vakuotlakovou impregnací: Wolmanit CX-10. Při vakuotlakové impregnaci se dosahuje hlubokého průniku Wolmanitu do dřeva, které získá nazelenalé zbarvení. Šindele jsou impregnovány dle expoziční třídy 4: dřevo v trvalém kontaktu s půdou, nebo trvale vystavené silnému působení vlhkosti.

 

Máčení

Koncentrovaný vodou ředitelný fungicidní a insekticidní přípravek na dřevo Bochemit QB Profi. Určený k impregnaci stavebního řeziva v exteriéru, při použití se doporučuje aplikovat přípravek metodou dlouhodobého máčení případně použít krycí nátěr. Přípravek poskytuje řezivu dlouhodobou ochranu proti dřevokaznému hmyzu. Chrání dřevo vůči dřevokazným houbám (včetně dřevomorky domácí) a plísním.

 

Nátěr šindele

Po položení na střechu je nutné šindel natřít….. více

 

Výroba šindele

Šindel se prodává v balících po 1m² (4,1bm), přičemž cena 1m² závisí na hustotě a způsobu kladení šindele….. více

 

 

Neváhejte nás kontaktovat a zeptejte se na cokoli na telefonním čísle: +420 602 831 949 nebo na e-mailové adrese: info@strecha-je-hra.cz , kde vám velmi rádi odpovíme na Vaše dotazy.

 

 

Děkujeme za Vaši přízeň, Váš tým Drdlík.

 

 

 

Zákaznický servis:
Ceník EUREKO – Ceník dřevěný šindel - Kalkulace střechy - Kontakt
Naše výrobky:
Dřevěný šindel – Plastový šindel – Dřevěné obklady na zeď - Šindelové stříšky – Dřevěný žlab