Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 


Úvod » Plastový šindel EUREKO » Přednosti plastové krytiny

Plastový šindel EUREKO / Přednosti plastové krytiny

 

Plastová krytina EUREKO DSS II vám vydrží navěky

Plastové střešní krytiny vyráběné od roku 2000 pod názvem EUREKO jsou výrobky vyráběné z polyolefinů (polypropylénu a polyetylénu). Tyto suroviny jsou získávány velmi kvalitní separací odpadních plastů vznikajících především v automobilovém průmyslu. Veškeré plasty použité při výrobě ve firmě REGRA PLAST spol. s r.o. jsou ještě před vlastním přepracováním do krytin určeny pro aplikace s dlouhodobým použitím (plastové díly autointeriérů, nárazníky, nábytkářské díly). Takovéto plasty, již jednou ošetřené pro venkovní použití se znovu při výrobě krytin zušlechťují barvivy, UV stabilizátory a plnivy, aby se k zákazníkovi dostal výrobek co možná nejlépe ošetřený proti dlouhodobému působení povětrnostních vlivů. Na krytiny EUREKO se poskytuje záruka 30 let (viz. záruční list).


Střešní krytina

 • Odolává mechům, lišejníkům a zásaditým látkám
 • Má nízkou hmotnost
 • Odolává slunci, dešti, krupobití, mrazu a náhlým změnám teplot
 • Je houževnatá, pevná a odolná vůči prošlápnutí
 • Tlumí hluk
 • Je bezúdržbová
 • Skvěle imituje přírodní materiály
 • Se zárukou 30 let!

 

Stavíte a stále ne a ne se rozhodnout, jaká střešní krytina je pro váš dům či chatu ta pravá? Hledáte kvalitu za rozumné peníze, odolnost, komplexní a snadné řešení? Pak už dále nehledejte. Ideální volbou je pro vás plastová střešní krytina EUREKO DSS II. Jedná se o plastové šindele, které se vyrábí již téměř 20 let a za tu dobu si získaly mnoho spokojených zákazníků i nadšených ohlasů. Jsou nejlepším řešením pro ty, kdo preferují lehkou střešní krytinu a praktická řešení s možností velké variability a snadné instalace.

Plastový šindel se představuje

Plastové šindele EUREKO DDS II jsou věrnou kopií svých dřevěných příbuzných. Jejich vývoj započal před téměř 20 lety v Hlinsku v Čechách, kde pan Josef Drdlík využil svých znalostí dřevěného šindele ke konstrukci plastového. Vznikla tak velmi věrohodná replika, která kopíruje veškeré prvky klasického šindele včetně doplňků pro úžlabí, nároží a hřeben střechy. Plast je speciálně upraven tak, aby dobře odolával UV záření. Může se tedy pyšnit až 30letou zárukou při životnosti minimálně 50–70 let. Takový šindel si tedy budou moci užívat i budoucí generace a vy investujete skutečně na dlouhou dobu dopředu.

Kde jej využijete

Šindel EUREKO DDS II byl vyvinut tak, aby nabízel všestranné použití. Nejde tedy jen o obyčejnou střešní krytinu, ale dá se použít i jako obklad stěn. Je tedy vhodný nejen k pokrývání střech vašich rodinných domů, chat a chalup, ale i k obložení stěn těchto objektů, čehož využijete zejména při dodatečném zateplování. Vhodný je také jako střešní krytina či obklad zahradních přístřešků nebo ke zhotovení soklových obkladů. Díky věrnému vzhledu, který napodobuje klasický dřevěný šindel, se plastový šindel EUREKO DDS II ujal i u památkově chráněných objektů.

Výhody plastového šindele

Mezi největší výhody patří především velmi dlouhá životnost bez nutnosti pravidelné údržby. Zvláště tehdy, pokud nemáte čas se péči o střešní krytinu či obklady věnovat, je to pro vás ta pravá volba. Mezi další výhody patří:

 

 • nízká hmotnost
 • odolnost proti mechům, lišejníkům a zásaditým látkám
 • skvěle imituje původní dřevěný šindel
 • odolnost, pevnost, houževnatost materiálu

 

Dobře také odolává větru, slunci, dešti a celé řadě dalších přírodních podmínek. Současný modernizovaný typ navíc zahrnuje i vyztuženou konstrukci, dvojitou vodní drážku, možnost montáže na bednění i šikmé čelo, které zvýrazňuje výšku řádku. Tyto inovace jsou výsledkem 20 let zkušeností a zpětné vazby od našich zákazníků.

Jednoduchost a efektivita

Plastové šindele odpovídají na nejnáročnější požadavky na efektivitu v kombinaci s jednoduchostí instalace a údržby. Najdete u nás kompletní sortiment plastových šindelů EUREKO DDS II na jednom místě. Získáte základní šablonu, úžlabí, nároží, hřebenáč, hřebíky, průchodky pro anténu a odvětrávání včetně veškerého příslušenství k pohodlné montáži. Nemusíte objíždět různá místa a bojovat s různou dobou dodání a kvalitou služeb. U nás vyřešíte vše rychle, chytře a efektivně.