- Štítky blogu
- plastový šindel
- dřevěný štípaný šindel
- dřevěný šindel
- dřevěné obklady
- plastová střešní krytina
- EUREKO DDS II
- eureko
- montážní návod
- ruční výroba
- drdlik
- moderna
- smrkový šindel
- veletrh
- drdlík
- výroba dřevěného šindele
- stříška ze smrkového šindele
- výstavy
- dds ii
- eurekoddsii
- dřevěné obklady do koupelny
- plastová krytina
- forarch
- novinka
- šindelové stříšky
- realizace
- šindelová stříška
- sněhový zachytávač
- eureko moderna
- wwd
- kalkulace střechy
- kulatina
- vyřezávaný šindel
- stříšky na zakázku
- green
- atyp
- atypický dřevěný šindel
- stříška
- dřevěné doplňky na zahradu
- dřevěné obklady na stěnu
- wooden wall design
- letní slevová akce
- Wooden Wall Design
- nabídka plastových krytin
- zastřešení studny
- wodewa
- střechy praha
- helvíkovice
- nátěr dřevěného šindele
- údržba dřevěného šindele
Dodatečná montáž sněhových zachytávačů pro plastovou krytinu EUREKO DDS II
Žijete-li v oblasti, kde bývá přes zimu pravidelně sníh, je možná dobré už při prvotní myšlence rekonstrukce střechy myslet i na sněhové zachytávače. Je to vlastně jen malá investice navíc, ale přesto řada lidí pokládku těchto zachytávačů odloží na později s tím, že to možná nebude potřeba.
Je pravda, že zimy jsou stále mírnější a sněhu je méně, než pamatujeme z dětství, ale i v dnešní době často vznikají sněhové kalamity a zvlášť v horských oblastech se stále sníh velkou část zimy drží. Pokud v takové oblasti žijete, můžete si ušetřit spoustu práce tím, že do sněhových zachytávačů instalujete rovnou při pokládce střešní krytiny.
Máme ale dobrou zprávu i pro ty, kteří situaci napoprvé podcenili a nyní potřebují zachytávače umístit na již hotovou střechu. Není to tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Krytina EUREKO DDS II je naštěstí velice variabilní a počítá i s možností dodatečné instalace dalších střešních prvků.
Jak na to?
Nejprve je nutné šablony mírným páčením vyvléknout z dolního zámku. Nadzvednutím pravé šablony se dostaneme k hřebíkům, které drží na místě levou šablonu. Hřebíky musíme vytáhnout a poté šablony vysuneme z řádku. Potřebný počet držáků zjistíme na základě sněhové oblasti a statistického výpočtu. Držáky upevníme pevnostními vruty. Poté vrátíme šablony zase na své místo a připevníme hřebíky, jako tomu bylo původně. K pokládce budeme potřebovat jen:
- Nářadí, včetně kladiva, hřebíků a vrutů.
- Dostatek času a dobré počasí.
- Plán rozmístění sněhových zachytávačů navržený odborníkem.
A máme hotovo!
Proč do zachytávačů investovat?
Účelem protisněhových prvků je zadržet sníh na střešní rovině. Sněhová pokrývka pak může rovnoměrně a postupně odtávat a nezatěžuje okapy, střešní okna, prostupy střechou, oplechování atd. Dobře navržené zábrany chrání také chodce před pádem sněhové laviny a brání zatékání do střechy. Proto si vždy nechte nutný počet zábran a jejich rozmístění stanovit odborníkem.