Porovnání dřevěného VALAŠSKÉHO a plastového šindele EUREKO

Jaký šindel zvolit na vaši střechu? Vyplatí se dřevěná klasika nebo je plast lepší volbou?

 

Dřevěný šindel nebo plastový šindel eureko drdlík

 Šindel dřevěný             Šindel plastový EUREKO DDS II

 

V minulosti byly dřevěné šindele hojně využívány jako střešní krytina na všech druzích lidových staveb. V současnosti nacházejí uplatnění především při rekonstrukcích historických a památkově chráněných staveb nebo vytvoření tradičního dojmu zejména u rekreačních staveb, dřevostaveb, srubů a roubenek, ale vhodná je i pro moderní stavby. Vhodně doplňuje i drobné stavby, jako různé přístřešky, zahradní altány. Šindel lze použít i k zakrytí stěn.

 

Chystáte se na opravu střechy a nevíte, jaké řešení zvolit, aby vše dopadlo tak, jak si přejete?

V dnešní době jsou desítky různých možností, jak postupovat, můžete požádat o pomoc různé firmy, využít všelijaké materiály a postupy. Ale je jasné, že opravu střechy nechcete dělat metodou pokus-omyl a chcete mít od začátku jistotu, že vynaložené úsilí, čas i peníze se vám vrátí v podobě perfektního výsledku.

Dřevěný šindel štípaný na roubence drlik                   Plastový šindel eureko na roubence drlik

I když je možností bezpočet, u většiny lidí se rozhodování zúží na dvě základní varianty – šindel plastový a šindel dřevěný. Jedná se totiž o nejrozšířenější způsoby řešení střešní krytiny, které jsou léta testované, využívá je většina lidí a lze se na ně spolehnout. Je ale lepší zvolit tradičnější dřevěný šindel nebo spíše jeho modernější plastovou  verzi? Pojďme se na to dnes podívat trochu blíže.


Dřevěný štípaný šindel

 


Plastový šindel EUREKO DDS II

dřevěný šindel štípaný drdlik

 

Plastvý šindel eureko dds 2 Drdlík

 

Nesmrtelné dřevo

I přesto, že dřevo je materiálem, který se ve stavebnictví používá už dlouhá tisíciletí, i dnes je velmi populární a v mnohých ohledech stále nemá konkurenci. Není tedy divu, že mnoho lidí stále volí dřevěné šindele a věří, že tradiční metody a postupy budou dobře fungovat i dnes. Dřevěný šindel určitě není špatnou volbou, ale je třeba počítat s tím, že dřevo je materiál s velkými nároky na údržbu.

To, zda bude dřevěný šindel dobře plnit svoji funkci, je dáno různými okolnostmi, z nichž ne všechny můžete ovlivnit. Životnost Vaší šindelové střechy je ovlivněna kvalitou šindelů (štípání a husté dřevo), jejich dostatečnou impregnací, odbornou pokládkou, sklonem střechy, ochranným olejovým nátěrem a mechanickým očištěním

Dřevo vyžaduje také pravidelné nástřiky:

  • Proti biologickým vlivům s hydrofobizací
  • Pravidelný nástřik olejovou barvou proti povětrnostním vlivům

Sami vidíte, že dřevěný šindel se rozhodně nedá pokládat za bezúdržbovou krytinu. Naopak, pokud toto zanedbáte, jako byste peníze za novou střechu vyhodili do vzduchu. Musíte také počítat s tím, že tyto investice budou něco stát a minimálně každých 3 - 5 let je bude nutné opakovat.

 

Moderní plast

Plastový šindel EUREKO DDS II je věrnou kopií klasického dřevěného štípaného šindele. Byl vyvinut jako alternativa k dřevěnému šindeli a je zhotoven z recyklovaného plastu. Způsob pokládky je obdobný jako u dřevěného šindele. Každým rokem roste jejich oblíbenost, protože vizuálně připomínají dřevo, ale ohledně údržby jsou daleko méně náročné.

K výrobě se používá recyklovaný plast pocházející především z automobilového průmyslu. Je tedy velmi odolný a mimo to také velmi ekologicky přívětivý. Plastový šindel je dále zušlechťován plnivy, UV stabilizátory a barvivy. Mezi jeho hlavní přednosti patří:

  • Dlouhá životnost.
  • Vzhled je věrnou imitací klasického dřeva a často se používá i k rekonstrukci památkově chráněných objektů.
  • Téměř nulová údržba, která vás nestojí čas ani peníze.
  • Nenasákavost a nepropustnost, odolnost vůči dešti, mrazu i změnám teplot.
  • Odolnost vůči lišejníkům a mechům.
  • Je bezúdržbový
  • Skvěle imituje přírodní materiály
  • Záruka 30 let!

 

Sami vidíte, že plastový šindel velmi silně konkuruje tomu dřevěnému šindelu, a dokonce jej v mnohém předčí. Vychází také lépe cenově, a pro mnoho lidí může hrát tento faktor velkou roli.

Vekou výhodou plastu je i jeho nízká hmotnost. Snadněji se s ním pracuje a je možné si pokládku uskutečnit i svépomocí. Postup je velmi snadný a většina výrobců poskytuje kompletní montážní návod, dle kterého se dá snadno postupovat. Jako i v případě dřevěného šindele je montáž klíčová a nesmí být provedena špatně, ale s plastovým šindelem se pracuje o poznání lépe.

Je tedy na vás, jaký šindel zvolíte. Každý má své pro a proti a vy musíte pečlivě zvážit, zda se vám vyplatí investice do klasického dřevěného i s tím, že jej musíte pravidelně udržovat.

 

Neváhejte nás kontaktovat a zeptejte se na cokoli na telefonním čísle: +420 608 87 28 27 nebo na e-mailové adrese: info@drdlik.cz, kde vám velmi rádi odpovíme na Vaše dotazy. Kromě přesného výpočtu spotřeby krytiny a potřebných doplňků získáte zároveň návrh ideálního řešení, naše dlouholeté zkušenosti + odborné poradenství + školení zdarma.

 

Děkujeme za Vaši přízeň, Váš tým Drdlík.

reference plastový šindel eureko Drdlík

Zákaznický servis:
Ceník plast. šindel DDS IICeník dřevěný šindel - Kalkulace střechy- Školení - Kontakt
Naše výrobky:
Dřevěný šindelPlastový šindelEUREKO MODERNA - Dřevěné obklady na zeď - Šindelové stříškyDřevěný žlab

 

Novinky z našeho blogu

Tak takhle to právě vypadá nyní u nás!
30.06.2023
Tak takhle to právě vypadá nyní u nás!
Doděláváme přístřešky, abychom veškerý materiál mohli mít pod střechou. A co myslíte, jakou krytinu používáme? číst celé
V roce 2000 byla v Mezném u Chýšek dokončena první střecha pokrytá plastovým šindelem, představující revoluční inovaci ve stavebnictví.
24.06.2023
V roce 2000 byla v Mezném u Chýšek dokončena první střecha pokrytá plastovým šindelem, představující revoluční inovaci ve stavebnictví.
V roce 2000 byla v Mezném u Chýšek dokončena první střecha pokrytá plastovým šindelem, představující revoluční inovaci ve stavebnictví. Nový materiál ... číst celé
Dřevěný nebo plastový šindel? Porovnání obou materiálů pro krytí střech.
19.06.2023
Dřevěný nebo plastový šindel? Porovnání obou materiálů pro krytí střech.
Dřevěný nebo plastový šindel? Porovnání obou materiálů pro krytí střech. Když přichází na výběr materiálu pro krytí střechy, jednou z důležitých otáze... číst celé
Řešení vašich problémů s ochranou informačních tabulí a rozcestníků před povětrnostními vlivy
24.05.2023
Řešení vašich problémů s ochranou informačních tabulí a rozcestníků před povětrnostními vlivy
Problémy majitelů chat a chalup s ochranou informačních tabulí a rozcestníků před povětrnostními vlivy jsou velmi časté číst celé
Šindelové novinky do e-mailu!
Můžete se kdykoli odhlásit. Rozesíláme 1x za měsíc.

                      

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

ŠINDELOVÝ SLOVNÍK

 

EUREKO PLASTOVÝ ŠINDEL DDS 2

- Dřevěný šindel vs. Plastový šindel

- Přednosti plastové krytiny EUREKO

- Ceník EUREKO

- Co jste se nikde nedozvěděli!

        

 

více odpovědí na dřevěný a ploastový šindel

dřevěný šindel štípaný drdlík

 

 

Nerozumíte řeči našeho kmene?
Osvojte si správný ŠINDELOVÝ slovník.

Výroba dřevěného šindele    Smrkový šindel       

Alpský šindel    Řezaný šindel   Valašský šindel 

Hoblovaný šindel    Plastový šindel   Pokládka šindele  

Nátěr šindele    Sušení a balení šindele 

  SLOVNÍK- šindel dřevěný a plastový

                Drdlik- dřevěný a plastový šindel EUREKO

 

Copyright © JOSEF DRDLIK 1989 - 2021. Všechna práva vyhrazena.