• Kategorie blogu

Drdlík doprava zdarma

EUREKO plastová krytina na střechu/drdlik  Spolehlivá firma Drdlík

 

,,Krása v dřevě ukrytá,, 

Drdlík- Soláň, palstový šindel EUREKO

Drdlík- Strádonice, dřevěný šindel

Drdlík- Slovensko plastový šindel EUREKO

Drdlík- plastový šindel EUREKO DDS 2

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Dřevěné obkladové panely do koupelny – skvělé rozhodnutí nebo základ pro problémy?

Dřevěné obkladové panely do koupelny – skvělé rozhodnutí nebo základ pro problémy?

Renovace koupelny je vždy náročná. Nezáleží na velikosti, vašich požadavcích ani možnostech. Pokaždé se jedná o celou řadu velkých zásahů, které na několik dní či týdnů zcela vyřadí z provozu jednu z nejdůležitějších částí vašeho bydlení. Proto je dobré plánovat rekonstrukci nejen tak, abyste ji co nejrychleji zvládli udělat, ale i tak, aby vám koupelna vydržela jako nová co nejdéle a vy už ji (pokud možno) nemuseli rekonstruovat znovu. Dříve tedy než začnete, je vhodné řádně promyslet všechny varianty a možnosti a zjistit si maximum informací, které vám pomohu vybrat to nejlepší řešení právě pro vás. Neexistuje totiž žádné univerzále vyhovující řešení. Každý prostor potřebuje něco jiného, a i každá domácnost má jiné požadavky. To, co funguje u sousedů, se u vás doma vůbec nemusí setkat s úspěchem. Volte tedy moudře a zvažte všechna pro a proti.

V poslední době se stává stále modernější pořídit si dřevěné obklady do koupelny. Je to dobrý nápad? Jak to přesně funguje? Není dřevo nevhodným materiálem do vlhkých prostorů, kde se snadno množí plíseň? Všechny tyto otázky vás jistě zcela oprávněně napadnou. Jsou tedy dřevěný obklad do koupelny ideálním řešením? Není to pouze nepraktický designový výstřelek, který ale nemá žádnou životnost? Na tyto otázky se dnes pokusíme odpovědět a poradit vám, jak udělat rozhodnutí, kterého nebudete muset litovat.

Výhody dřevěných obkladů do kupelny

Podívejme se nejprve na to, proč jsou dřevěné obklady tolik populární. Dřevo je skutečně oblíbený materiál, a to především pro svůj přirozený vzhled, který je pokaždé zcela unikátní a vytváří dojem tepla, pohody a klidu. Dřevo na nás má uklidňující účinky, a i ten nejobyčejnější prostor promění v originální místo s duší a charismatem.

  • Dřevo je velice odolné a má dlouhou životnost
  • Moderní způsoby ošetření dřeva zaručují ochranu před vodními parami a vlhkostí.
  • Snadno se s ním pracuje, je možné jej umístit i na menší, těžko dostupná místa.
  • Nabízí širokou škálu motivů, barev a typů, které padnou do každého prostoru a zaručeně jej vylepší.

Dřevo je také oblíbeným stavebním materiálem pro svou dostupnost a snadné zpracování. Kvalitní dřevo je také nesmírně trvanlivé. Je-li správně ošetřeno, vydrží často déle něž jiné materiály. Radost udělá také těm, kdo dbají na ekologii a udržitelný rozvoj. Práce se dřevem je zčásti i uměleckým dílem, a proto více než jiné materiály láká k netradičním a na první pohled zajímavým řešením.

 

Na co si dát pozor

A jaké jsou nevýhody dřeva? Lze najít nějaké důvody, proč použití dřevěných obkladů zamítnout? Aby bylo dřevo použitelné pro potřeby obkladů, musí být povrchově ošetřeno. Jen tak lze zaručit jeho odolnost proti vodě a parám. Řadě lidí povrchové ošetření vadí a bojí se, že se může uvolňovat do vzduchu. Nekvalitně provedené ošetření také může vyústit v to, že dřevo nebude schopné bránit se proti vlhkosti a začne se kroutit. To vše jsou však pouze případy, kdy nedošlo k dodržení správného postupu a kdy byl použit nekvalitní materiál nebo došlo k pochybení při výrobě. Proto je nesmírně důležité spolehnout se při nákupu dřevěných obkladů jen na spolehlivé a osvědčené dodavatele. Společnost Drdlík dodává dřevěné obklady do koupelnyod renomované Německé firmy WODEWA. Tyto obkladové panely ze dřeva se vyrábějí od roku 2012. U těchto obkladových panelů je udělaná povrchová úprava velmi precizně, a to 4 vrstvami UV tvrzeného oleje.

Pokud zvažujete dřevo použít, určitě se můžete těšit na krásný výsledek. Oceníte zejména jeho širokou variabilitu, můžete jím obložit prakticky, na co si vzpomenete:

 

  • záchodové stěny, okolí zrcadel
  • prádelní stěny, obklady v lázních a relaxačních prostorech
  • kam vysloveně dřevěný obklad do koupelny nedávat, jsou místa extrémně zatížená vodou: sprchové stěny a sprchové výklenky.

Ranní hygiena v koupelně obložené dřevem je o mnoho hezčím zážitkem než obligátní skleněná stěna? My jsme si tím naprosto jisti. Dřevo skutečně jako žádný jiný materiál neumí tak dobře navodit pocit domácké pohody a útulnosti.

 

https://www.drdlik.cz/drevena-mozaika-wodewa-obklad-na-stenu-do-koupelny-i-kuchyne

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Šindelové novinky do e-mailu!
Můžete se kdykoli odhlásit. Rozesíláme 1x za měsíc.

                      

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

ŠINDELOVÝ SLOVNÍK

 

EUREKO PLASTOVÝ ŠINDEL DDS 2

- Dřevěný šindel vs. Plastový šindel

- Přednosti plastové krytiny EUREKO

- Ceník EUREKO

- Co jste se nikde nedozvěděli!

        

 

více odpovědí na dřevěný a ploastový šindel

dřevěný šindel štípaný drdlík

 

 

Nerozumíte řeči našeho kmene?
Osvojte si správný ŠINDELOVÝ slovník.

Výroba dřevěného šindele    Smrkový šindel       

Alpský šindel    Řezaný šindel   Valašský šindel 

Hoblovaný šindel    Plastový šindel   Pokládka šindele  

Nátěr šindele    Sušení a balení šindele 

  SLOVNÍK- šindel dřevěný a plastový

                Drdlik- dřevěný a plastový šindel EUREKO

 

Copyright © JOSEF DRDLIK 1989 - 2020. Všechna práva vyhrazena.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.