• Kategorie blogu

Drdlík doprava zdarma

EUREKO plastová krytina na střechu/drdlik  Spolehlivá firma Drdlík

 

,,Krása v dřevě ukrytá,, 

Drdlík- Soláň, palstový šindel EUREKO

Drdlík- Strádonice, dřevěný šindel

Drdlík- Slovensko plastový šindel EUREKO

Drdlík- plastový šindel EUREKO DDS 2

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaký šindel zvolit na vaši střechu? Vyplatí se dřevěná klasika nebo je plast lepší volbou?
13.04.2020

Jaký šindel zvolit na vaši střechu? Vyplatí se dřevěná klasika nebo je plast lepší volbou?

Chystáte se na opravu střechy a nevíte, jaké řešení zvolit, aby vše dopadlo tak, jak si přejete? V dnešní době jsou desítky různých možností, jak postupovat, můžete požádat o pomoc různé firmy, využít všelijaké materiály a postupy. Ale je jasné, že opravu střechy nechcete dělat metodou pokus-omyl a chcete mít od začátku jistotu, že vynaložené úsilí, čas i peníze se vám vrátí v podobě perfektního výsledku.

I když je možností bezpočet, u většiny lidí se rozhodování zúží na dvě základní varianty – šindel plastový a šindel dřevěný. Jedná se totiž o nejrozšířenější způsoby řešení střešní krytiny, které jsou léta testované, využívá je většina lidí a lze se na ně spolehnout. Je ale lepší zvolit tradičnější dřevěný šindel nebo spíše jeho modernější plastovou verzi? Pojďme se na to dnes podívat trochu blíže.

Nesmrtelné dřevo

I přesto, že dřevo je materiálem, který se ve stavebnictví používá už dlouhá tisíciletí, i dnes je velmi populární a v mnohých ohledech stále nemá konkurenci. Není tedy divu, že mnoho lidí stále volí dřevěné šindele a věří, že tradiční metody a postupy budou dobře fungovat i dnes. Dřevěný šindel určitě není špatnou volbou, ale je třeba počítat s tím, že dřevo je materiál s velkými nároky na údržbu.

To, zda bude dřevěný šindel dobře plnit svoji funkci, je dáno různými okolnostmi, z nichž ne všechny můžete ovlivnit. Například hodně záleží, jaké dřevo výrobce zvolí, jak jej skladuje a manipuluje s ním, zda použije vhodné postupy a technologie. Neméně důležitá je pak samotná montáž. I sebelepší dřevěný šindel, který není správně osazený, bude mít vlivem nekvalitní montáže výrazně zkrácenou životnost. Musíte si tedy být stoprocentně jistí, že věříte firmě, od které šindele kupujete, a také dělníkům, kteří vám udělají pokládku.

Dřevo vyžaduje také pravidelné nástřiky:

  • proti biologickým vlivům s hydrofobizací
  • pravidelný nástřik olejovým roztokem proti sesychání šindelů.

Sami vidíte, že dřevěný šindel se rozhodně nedá pokládat za bezúdržbovou krytinu. Naopak, pokud toto zanedbáte, jako byste peníze za novou střechu vyhodili do vzduchu. Musíte také počítat s tím, že tyto investice budou něco stát a minimálně každých 5 let je bude nutné opakovat.

Moderní plast

Novějším produktem jsou plastové šindele, které jsou věrnou imitací jejich dřevěných předchůdců. Každým rokem roste jejich oblíbenost, protože vizuálně připomínají dřevo, ale ohledně údržby jsou daleko méně náročné. Běžně se používají k pokládce střech rodinných domů, chat, chalup nebo i na obklady stěn, zahradních doplňků apod.

K výrobě se používá recyklovaný plast pocházející především z automobilového průmyslu. Je tedy velmi odolný a mimo to také velmi ekologicky přívětivý. Plastový šindel je dále zušlechťován plnivy, UV stabilizátory a barvivy. Mezi jeho hlavní přednosti patří:

  • Dlouhá životnost.
  • Vzhled je věrnou imitací klasického dřeva a často se používá i k rekonstrukci památkově chráněných objektů.
  • Téměř nulová údržba, která vás nestojí čas ani peníze.
  • Nenasákavost a nepropustnost, odolnost vůči dešti, mrazu i změnám teplot.
  • Odolnost vůči lišejníkům a mechům.

Sami vidíte, že plastový šindel velmi silně konkuruje tomu dřevěnému, a dokonce jej v mnohém předčí. Vychází také lépe cenově, a pro mnoho lidí může hrát tento faktor velkou roli.

Vekou výhodou plastu je i jeho nízká hmotnost. Snadněji se s ním pracuje a je možné si pokládku uskutečnit i svépomocí. Postup je velmi snadný a většina výrobců poskytuje kompletní montážní návod, dle kterého se dá snadno postupovat. Jako i v případě dřevěného šindele je montáž klíčová a nesmí být provedena špatně, ale s plastovým šindelem se pracuje o poznání lépe.

Je tedy na vás, jaký šindel zvolíte. Každý má své pro a proti a vy musíte pečlivě zvážit, zda se vám vyplatí investice do klasického dřevěného i s tím, že jej musíte pravidelně udržovat.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Šindelové novinky do e-mailu!
Můžete se kdykoli odhlásit. Rozesíláme 1x za měsíc.

                      

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

ŠINDELOVÝ SLOVNÍK

 

EUREKO PLASTOVÝ ŠINDEL DDS 2

- Dřevěný šindel vs. Plastový šindel

- Přednosti plastové krytiny EUREKO

- Ceník EUREKO

- Co jste se nikde nedozvěděli!

        

 

více odpovědí na dřevěný a ploastový šindel

dřevěný šindel štípaný drdlík

 

 

Nerozumíte řeči našeho kmene?
Osvojte si správný ŠINDELOVÝ slovník.

Výroba dřevěného šindele    Smrkový šindel       

Alpský šindel    Řezaný šindel   Valašský šindel 

Hoblovaný šindel    Plastový šindel   Pokládka šindele  

Nátěr šindele    Sušení a balení šindele 

  SLOVNÍK- šindel dřevěný a plastový

                Drdlik- dřevěný a plastový šindel EUREKO

 

Copyright © JOSEF DRDLIK 1989 - 2021. Všechna práva vyhrazena.