• Kategorie blogu

Drdlík doprava zdarma

EUREKO plastová krytina na střechu/drdlik  Spolehlivá firma Drdlík

 

,,Krása v dřevě ukrytá,, 

Drdlík- Soláň, palstový šindel EUREKO

Drdlík- Strádonice, dřevěný šindel

Drdlík- Slovensko plastový šindel EUREKO

Drdlík- plastový šindel EUREKO DDS 2

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Montážní návod na dřevěný obklad Stepwood
27.05.2019

Montážní návod na dřevěný obklad Stepwood

Chcete vašemu interiéru dodat nevšední vzhled, který nenudí a působí luxusním a moderním dojmem? Řešením jsou obkladové panely na stěnu, které mají celou řadu výhod:

  • Snadná instalace, kterou zvládnete sami
  • Dlouhá životnost
  • Obklady vytváří útulné prostředí a příjemnou atmosféru
  • Působí luxusně a designově doplní každý interiér

Nejlepší volbou jsou obkladové panely STEPWOOD, které jsou zárukou kvality a vaší spokojenosti. Vybrat si můžete z široké nabídky dekorů, barev a provedení, takže nádherně doplní jakoukoliv místnost.

Jak na instalaci

Před samotnou montáží je důležité zaměřit se i na to, jakým způsobem obklady skladujete. Správně je to tak, že balík s obklady je umístěn na suchém, pevném a čistém povrchu položený naplocho. V žádném případě by balík neměl stát opřený o stěnu. Obkladům to nedělá dobře.

Dva dny před samotnou pokládkou je vhodné balík otevřít a nechat při pokojové teplotě. Dřevěné obkladové panely se tak lépe přizpůsobí teplotě a vlhkosti vzduchu v místnosti, kde se budou instalovat, a lépe do sebe poté zapadnou. Panely je možné pokládat jak horizontálně, tak i vertikálně. Důležité je také zajistit dobré odvětrávání na obvodových stěnách. Před započetím práce si pečivě prostudujte celý návod, abyste přesně věděli, co vás čeká, a neudělali při montáži zbytečnou chybu.

Nyní již k samotné instalaci. Na stěnu připevněte montážní lišty. S pomocí vodováhy se ujistěte, že jsou zcela vyrovnané. Lišty upevněte ke zdi a na spodek připevněte počáteční sponu. Takto postupujte u všech lišt a dodržujte mezi nimi doporučenou vzdálenost, která činí 60 cm.

Do počáteční spony poté zasaďte první panel a pokračuje, dokud nebude celá spodní řada hotová. Při pokládce tedy postupujte odspoda nahoru. Poté připevněte dřevěnou vodící lištu a pokračujte s průběžnými sponami. Do průběžných spon poté zasazujte další panely, které můžete dle potřeby zkrátit. Postup opakujte, až dokud nedosáhnete stropu. Na poslední panel pak připevníte ukončovací sponu a upevníte také okrajové lišty. Takto máte jednu stěnu hotovou.

Při práci postupujte pomalu a pečlivě. Je nutné, aby byly vzdálenosti mezi lištami pečlivě vyměřeny, aby do sebe panely mohly snadno zapadnout. Jen tak dosáhnete skutečně pěkného výsledku, se kterým budete spokojeni. Ne nadarmo se říká, že práce kvapná, málo platná. Při pokládce dřevěného obložení to platí dvojnásob.

Kam pro radu?

Budete-li při práci potřebovat radu, nebo chcete-li si pořídit klasický návod, obraťte se na DRDLIK.CZ. Zde se vám dostane pomoci, jak postupovat nebo jak si poradit s potížemi při instalaci. Ne každá stěna je totiž rovná nebo se můžete setkat s jinými překážkami, které svépomocí nevyřešíte. Na DRDLIK.CZ, ale najdete vždycky profesionály, kteří vám rádi pomohou a poradí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Šindelové novinky do e-mailu!
Můžete se kdykoli odhlásit. Rozesíláme 1x za měsíc.

                      

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

ŠINDELOVÝ SLOVNÍK

 

EUREKO PLASTOVÝ ŠINDEL DDS 2

- Dřevěný šindel vs. Plastový šindel

- Přednosti plastové krytiny EUREKO

- Ceník EUREKO

- Co jste se nikde nedozvěděli!

        

 

více odpovědí na dřevěný a ploastový šindel

dřevěný šindel štípaný drdlík

 

 

Nerozumíte řeči našeho kmene?
Osvojte si správný ŠINDELOVÝ slovník.

Výroba dřevěného šindele    Smrkový šindel       

Alpský šindel    Řezaný šindel   Valašský šindel 

Hoblovaný šindel    Plastový šindel   Pokládka šindele  

Nátěr šindele    Sušení a balení šindele 

  SLOVNÍK- šindel dřevěný a plastový

                Drdlik- dřevěný a plastový šindel EUREKO

 

Copyright © JOSEF DRDLIK 1989 - 2021. Všechna práva vyhrazena.