• Kategorie blogu

Drdlík doprava zdarma

EUREKO plastová krytina na střechu/drdlik  Spolehlivá firma Drdlík

 

,,Krása v dřevě ukrytá,, 

Drdlík- Soláň, palstový šindel EUREKO

Drdlík- Strádonice, dřevěný šindel

Drdlík- Slovensko plastový šindel EUREKO

Drdlík- plastový šindel EUREKO DDS 2

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Netradiční provedení střechy kaple sv. Antonína v Helvíkovicích
21.02.2019

Netradiční provedení střechy kaple sv. Antonína v Helvíkovicích

Máte rádi netradiční řešení a zajímají vás nové metody a technologie? Pak určitě pokračujte ve čtení. Dozvíte se, jak se podařilo zrekonstruovat kapli v Helvíkovicích a jaké materiály byly použity zejména na opravu střechy. Pokud i vy právě řešíte svou vlastní střechu nad hlavou, pak to pro vás může být zajímavou inspirací.

Šindelový víceboj

Opravy památek jsou náročnou investicí nejen časově, ale i finančně. Často je nutné dodržet přesné postupy a pracovat s materiály, které budou respektovat dobový ráz památek. V Helvíkovicích se podařilo velice šikovně zrekonstruovat kapli sv. Antonína. Ta se datuje do roku 1895 a při poslední rekonstrukci v roce 1995 dostala novou žlutou fasádu i asfaltové šindele na střechu. Bohužel po necelých 25 letech byl stav střešní krytiny žalostný a tzv. kanadský šindel (jak se asfaltové šindeli běžně přezdívá) musel být nahrazen. Na jeho místo se dostal plastový šindel, který velmi věrně kopíruje svého dřevěného příbuzného, a je tedy ideální náhradou tam, kde dřevěný šindel nechcete nebo nemůžete použít. Rekonstrukce kaple se více než vydařila a nyní už je jen otázkou času, kdy plastový šindel bude moci projevit své kvality a dlouhou životnost.

Výhody plastového šindele

Oproti jiným krytinám vynikají plastové šindele nízkou hmotností, která však není na úkor houževnatosti a výdrži. Z mnoha různých produktů na trhu lze doporučit hlavně plastový šindel EUREKO DDS II, který je typický svou dlouhou životností, nepropustností a také velmi příznivou pořizovací cenou oproti klasickým dřevěným šindelům. Mezi další pozitiva bezpochyby patří:

  • Bezúdržbovost
  • Skvělá odolnost vůči mechům, lišejníkům i rozmarům počasí
  • Věrně imituje vzhled dřevěného šindele, a často se tedy používá i k opravě památkově chráněných objektů.

Plastové šindele se vyrábí z recyklovaného plastu. Nemusíte se tedy strachovat o životní prostředí. Tyto plasty jsou pak zušlechťovány plnivy a barvivy, které zaručují jeho kvalitu a stoprocentní připravenost k plnění svého úkolu. Plastové šindele tedy splňují nejen požadavky na účelnost a praktičnost produktu, ale také na ekologii a udržitelný rozvoj. Jsou moderním materiálem, který naplní vaše představy a požadavky.

Dřevo má silného protivníka

Zdá se, že klasický dřevěný šindel bude muset o své místo na trhu zabojovat proti silnému soupeři. Plastový šindel jej totiž převálcuje jak cenou, tak i trvanlivostí, kvalitou a snadnou údržbou. Byť je dřevo na pohled velmi krásné, je poměrně nedostatkovým zbožím, a tomu odpovídá i jeho cena. Navíc, aby zůstalo stále pěkné a vydrželo, vyžaduje i pečlivou a pravidelnou údržbu, což může pro řadu lidí znamenat problém. Plastové šindele v tomto ohledu jednoznačně vítězí a nabízí velmi vhodnou alternativu zejména pro ty, kdo nemají na údržbu čas.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Šindelové novinky do e-mailu!
Můžete se kdykoli odhlásit. Rozesíláme 1x za měsíc.

                      

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

ŠINDELOVÝ SLOVNÍK

 

EUREKO PLASTOVÝ ŠINDEL DDS 2

- Dřevěný šindel vs. Plastový šindel

- Přednosti plastové krytiny EUREKO

- Ceník EUREKO

- Co jste se nikde nedozvěděli!

        

 

více odpovědí na dřevěný a ploastový šindel

dřevěný šindel štípaný drdlík

 

 

Nerozumíte řeči našeho kmene?
Osvojte si správný ŠINDELOVÝ slovník.

Výroba dřevěného šindele    Smrkový šindel       

Alpský šindel    Řezaný šindel   Valašský šindel 

Hoblovaný šindel    Plastový šindel   Pokládka šindele  

Nátěr šindele    Sušení a balení šindele 

  SLOVNÍK- šindel dřevěný a plastový

                Drdlik- dřevěný a plastový šindel EUREKO

 

Copyright © JOSEF DRDLIK 1989 - 2021. Všechna práva vyhrazena.